Určitě chcete změnit práci?
Máte pocit, že na současné pozici nejste spokojeni, a že potřebujete změnu? Jste si opravdu jisti? Každý máme občas pocit, že na současné pozici stagnujeme, že se už víc nenaučíme a práce je pro nás rutinou. Jakou práci ale hledat, abychom se časem nedostali do stejné situace? Někdy chceme změnu, protože máme pocit, že tráva je jinde zelenější, ale je to opravdu tak?
Možná vedete spokojený život, jenom to ještě nevíte. Důležité je poznat sami sebe a podívat se na to, co je skutečně pravda, co je dobré a co je špatné na současné pozici. Takže než ukončíte jeden pracovní poměr a začnete se poohlížet po novém, odpovězte si na tyto otázky:
- Jaké pocity mám v práci v tuto chvíli?
- Co se mi tam líbí nejvíce?
- Co mě baví a co dělám nejraději?
- V čem vynikám?
- Co se mi tam líbí nejméně?
- Co mě nebaví, a co dělat nechci?
- Čeho chci dosáhnout?
Pokud nevíte jaký je váš dlouhodobý cíl, pak je potřeba si cíl stanovit. Zjistit přesně, co byste chtěli dělat, je při hledání nového zaměstnání to nejdůležitější. Všechny vaše kroky budou k tomuto cíli směřovat. Nezapomeňte, že podle toho také musíte upravit životopis.
Kdo jste a co chcete?
Musíte porozumět sami sobě, poznat svou osobnost, slabé a silné stránky a své cíle. Podle toho můžete hledat práci, ve které se budete realizovat. Musíte si tedy ujasnit následující detaily:
• jste introvert nebo extrovert
• je pro vás důležitá rovnováha mezi pracovním a soukromým životem
• je pro vás prioritní práce či rodina
• dáváte přednosti samostatné práci
• potřebujete, aby vás někdo usměrňoval a řídil
Chcete práci z domova, nebo pravidelný režim v kanceláři?
Je pro vás důležité být dostatečně flexibilní, abyste mohli trávit více času s dětmi?
Chcete jeden měsíc v roce cestovat po světě?
Jak chcete být ohodnoceni?
Pokud nemáte představu o průměrném platu ve vašem oboru využijte internetových nástrojů například na Jobs.cz.
Co jste ochotni obětovat?
- Jste ochotni dojíždět?
- Jste ochotni jezdit na služební cesty?
- Jste ochotni pracovat na směny?
Rada na závěr
Zrevidujte a životopis před tím, než jej pošlete. Upravit jej podle požadavků na pozici, na kterou se hlásíte. Aktualizujte také své profily na sociálních sítích. Vymažte nevhodné fotky a komentáře, abyste udělali dobrý dojem a výběrové řízení vyhrajete.
Autor: Dana Petrunčíková Foto: Stuart Miles
Související články:
Jak napsat životopis, Co nepsat do životopisu, Na co si dát pozor při pohovoru, Jak se připravit na video-pohovor, Strategie náboru zaměstnanců, Na co se zeptat při pohovoru, Jak vyhrát výběrové řízení, Jak změnit zaměstnání, Nové otázky kladené při pohovoru
Napsat komentář